Počela sanacija ivičnjaka i trotoara u Ulici Vojvode Stepe

04.07.2019.

U Ulici Vojvode Stepe u Višegradu danas je počela sanacija ivičnjaka i trotoara, a u narednom periodu biće sanirane i ulice Užičkog korpusa i Jovana Jovanovića Zmaja, za šta je iz opštinskog budžeta izdvojeno ukupno oko 80.000 KM.

Načelnik opštinskog Odjeljenja za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove Aleksandar Đukanović rekao je Srni da se radovi u Ulici Vojvode Stepe izvode u dužini od 850 metara, te da očekuje da će biti završeni za 20 dana.

„Riječ je o veoma frekventnim ulicama koje su dio magistralnog puta, a oštećenja su ogromna i skoro da na ovim lokacijama nema ivičnjaka. Sanacija podrazumijeva skidanje dotrajale asfaltne podloge, presvlačenje trotoara, rušenje starih i postavljanje novih betonskih ivičnjaka“, naveo je Đukanović.

Izvođač radova je preduzeće „Romanijaputevi“.

SRNA