Zlatna medalja za karatiste

25.07.2022.

Višegradski karatisti osvojili su zlatnu medalju u pojedinačnim borbama i ekipnom takmičenju u karateu na Međuopštinskim omladinskim sportskim igrama /MOSI/, koje su održane u Novoj Varoši.

Član organizacionog odbora Miljan Babić rekao je Srni da je Marija Lekanić osvojila zlatnu medalju pojedinačno, a prvo mjesto pripalo je i karatistkinjama u ekipnom takmičenju, u kojem su se takmičile Marija i Selena Lekanić, Kristina Matović i Magdalena Ćirković.

U borbama pojedinačno bronzanu medalju osvojili su Selena Lekanić i Kristina Matović.

Babić je istakao da su odbojkašice „HE na Drini“ osvojile bronzanu medalju, kao i ekipa u takmičenju odbojka na pijesku.

Na MOSI je otputovalo oko 70 takmičara iz ove opštine koji su se nadmetali u devet disciplina. Igre su završene 24. jula.

SRNA