Članice kućne radinosti na Sajmu domaćih proizvoda

29.04.2023.

Članice sekcije kućne radinosti Srpskog sokolskog društva „Soko“ Dobrun predstavile su svoje ručne radove na Sajmu domaćih proizvoda koji se održava u Rudom.

Predsjednik ovog društva Miroslav Vuković rekao je da su „Sokolove“ tkalje predstavile unikatne radove koji su izazvali veliku zainteresovanost posjetilaca i organizatora, te zahvalio organizatorima na pozivu za učešće na jednoj ovakvoj manifestaciji.

Vuković je rekao da im je podršku pružio načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević koji je prisustvovao ajmu, te dodao da u toku dogovori sa višegradskim Udruženjem pčelara da zajedno organizuju Sajam meda i kućne radinosti.

On je napomenuo da je trenutno aktuelno omasovljavanje Sokolskog društva i prijem novih članova u sekcije koje pri njemu djeluju, kako bi na mlađe generacije bilo preneseno čuvanje tradicije srpskog naroda i starih zanata.

Sajam domaćih proizvoda otvoren je juče u Rudom gdje se okupilo oko 140 učesnika iz BiH, Srbije i Crne Gore, a biće završen sutra.

SRNA