Đurević: Rekonstrukcija sportskih terena u punom jeku

10.06.2025.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević izrazio je uvjerenje da će sportska igrališta za Međuopštinske omladinske sportske igre /MOSI/ biti spremna do početka takmičenja i da će svi sportisti imati bezbjedne i savremene uslove za rad i takmičenje.

Đurević je danas posjetio danas gradski stadion i sportske terene, čija je rekonstrukcija u toku, u okviru priprema za održavanje predstojećih MOSI, za koje je Vlada Republike Srpske obezbijedila dva miliona KM.

On je naveo da je u toku modernizacija stadiona, uključujući izgradnju atletskih staza sa tartan podlogom koje ispunjavaju sve uslove za održavanje atletskih takmičenja.

„Biće uložena znatna sredstva i u objekat fudbalskog kluba, a sve ove aktivnosti predstavljaju značajan korak ka podizanju sportske infrastrukture na viši nivo i obezbjeđuju kvalitetne uslove za sve učesnike MOSI“, istakao je Đurević.

On je dodao da je rekonstrukcija dugo čekani projekat koji će, nakon završetka radova, omogućiti da sport u Višegradu dobije novi zamah.

Načelnik opštinskog Odjeljenja za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove Dejan Krsmanović istakao je da rekonstrukcija predstavlja značajan korak u pripremama za ovogodišnje MOSI.

„Radovi kod osnovne škole bliže se završetku, postavljena je tartan podloga na sportskim terenima, instaliraju se stubovi za rasvjetu i uskoro će biti postavljeni reflektori, golovi, koševi i stubovi za odbojku. Očekuje se da će svi tereni biti spremni do 30. juna“, rekao je Krsmanović.

On je napomenuo da su radovi u toku i na gradskom stadionu, gdje se trenutno rade atletske staze sa tartan podlogom.

Krsmanović je rekao da je planirana rekonstrukcija tribina, izgradnja krova, postavljanje novih stolica i zaštite betonskih površina.

„Poseban fokus biće i na rekonstrukciji objekta fudbalskog kluba. U sklopu radova uklonjen je stari gol, a novi aluminijumski golovi biće postavljeni u skladu sa standardima UEFA i FIFA. Ove sedmice počeće rekonstrukcija zgrade fudbalskog kluba, a nakon MOSI planirana je i sanacija unutrašnjosti objekta fudbalskog kluba“, precizirao je Krsmanović.

On je dodao da je urađena rekonstrukcija sportskih terena u naselju Garča, gdje će biti tereni za odbojku, dodajući da će, nakon završetka MOSI ovdje biti multifunkcionalni teren za košarku i fudbal.

Krsmanović je naglasio da ove rekonstrukcije predstavljaju prve značajnije radove na sportskim objektima u Višegradu od izgradnje stadiona 1979. godine, a cilj je unapređenje uslova za sportske aktivnosti i kvalitetno održavanje MOSI.

Šezdesete Međuopštinske omladinske sportske igre „Višegrad 2025“ biće održane od 2. do 6. jula.