Đurević: Crkve i manastiri čuvaju identitet

28.11.2023.

Opština Višegrad nastaviće da pomaže crkve i manastire jer oni čuvaju identitet i okupljaju vjerni narod, što je veoma značajno u ovim vremenima, istakao je načelnik opštine Mladen Đurević.

Đurević je danas sa monahom Mihajlom iz manastira Dobrun razgovarao o projektima realizovanim u prethodnom periodu i o onome što će se raditi u budućnosti.

„U manastir Dobrun dolaze vjernici sa svih strana i nama je zadovoljstvo da ovaj manastirski kompleks ima sve što je potrebno. Hvala monasima koji čuvaju pravoslavno predanje“, naglasio je Đurević.

Monah Mihajlo prilikom posjete opštini Višegrad uručio je Đureviću zahvalnicu bratstva manastira Dobrun za nesebičnu dugogodišnju pomoć ovom manastiru.

Manastir Dobrun iz 14. vijeka, udaljen 12 kilometara od Višegrada, duhovno je utočište za vjernike sa svih strana svijeta.

U okviru manastirskog kompleksa nalazi se Muzej Prvog srpskog ustanka, Galerija, kao i Muzej Mitropolije dabrobosanske.

SRNA