Brojna izdanja Andrićevog instituta na Sajmu knjiga u Beogradu

21.10.2025.

Andrićev institut iz Višegrada i ove godine će predstaviti svoja brojna izdanja na Međunarodnom sajmu knjiga u Beogradu koji će biti održan od 25. oktobra do 2. novembra.

Institut će predstaviti izdanja svojih odjeljenja – za društvene nauke, srpski jezik, književnost i istoriju.

Među naslovima su „Ime Republike Srpske“ Miće Rezničeka, „Arapsko proljeće: korak unazad“ Dejana Radinovića, „Izbijanje iskre iz kamena“ Vladimira Umeljića, „Leksika Dragoslava Mihailovića“ Tanje J. Tanasković, kao i više zbornika radova posvećenih srpskom jeziku, književnosti i kulturi.

Promocija izdanja Andrićevog instituta biće održana u srijedu, 29. oktobra, u 13.00 časova u sali „Ivo Andrić“, kada će govoriti profesori Emir Kusturica, Miloš Kovačević, Miroslav Perišić, Slobodan Antonić i Vladimir Dimitrijević.

Štand Andrićevog instituta tradicionalno se nalazi u Hali 2A, a ova ustanova izlaže na sajmu knjiga u Beogradu od 2015. godine.