Otvoren park za treniranje

07.07.2017.

U blizini sportske dvorane Višegrad danas je otvoren park za treniranje na otvorenom, koji mladim ljudima pruža mogućnost sportskih priprema u različitim sportovima.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da na zadovoljstvo brojnih omladinaca završen projekat parka za treniranje.

„Posebnu zahvalnost želim da iskažem Goranu Ćećezu i svim omladinicima, koji su pomogli u radu, kao i radnicima Hidroelektrane `Višegrad`“, dodao je Đurević.

On je istakao da je ovakav projekat važan za razvijanje fizičkih sposobnosti omladine, a da će opština nastaviti da pomaže ovakve i slične projekte.

Inicijator ovog projekta Goran Ćećez rekao je da sportisti imaju mogućnost korištenja i sportskih rekvizita – tegova, gimnastičarskih karika, konopaca i medicinskih lopti.

„Nije preporučljivo za djecu do 12 godina da sami koriste, a uz nadzor roditelja mogu trenirati“, istakao je Ćećez.

On je dodao da je park rađen precizno i da je stručni tim od početka pratio sva izvođenja.

„Prednosti parka su što je na otvorenom i dostupan je svima. Ne treba se plaćati, uvijek se može trenirati“, dodao je Ćećez.

Radove su pomogli radnici Hidroelektrane „Višegrad“, a projekat je finansirala opština Višegrad.

SRNA