Klokić u posjeti „Višegradskoj kući“

17.08.2019.

Ministar za evropske integracije i međunarodnu saradnju Republike Srpske Zlatan Klokić izjavio je danas da u „Višegradskoj kući“ treba da budu prezentovani proizvodi, ne samo iz Višegrada i okoline, nego iz cijele Republike Srpske.

On je čestitao načelniku opštine Višegrad Mladenu Đureviću na ideji da bude otvorena „Višegradska kuća“, gdje poljoprivredni proizvođači i drugi mali proizvođači predstavljaju i prodaju svoje proizvode.

„Nadam se da će `Višegradska kuća` postati prepoznatljiva kao i druge atrakcije u Višegradu“, istakao je Klokić.

Đurević je rekao da, zahvaljujući „Višegradskoj kući“, svi koji se bave nekom proizvodnjom sada imaju priliku da svoje proizvode prezentuju i prodaju.

„Ovo je mjesto gdje turisti mogu da pronađu lijepu uspomenu na Višegrad, od suvenira, sokova, hrane, rakije i svih drugih proizvoda koji će ih podsjećati na ovo mjesto“, naveo je Đurević.

„Višegradsku kuću“ su posjetili i šef Predstavništva Republike Srpske u Beogradu Mlađen Cicović i direktor Turističke organizacije Zlatibor Vladimir Živanović.

Cicović je rekao da svaki put kada dođe, vidi nešto novo u Višegradu i turističkoj ponudi ovog grada.

Živanović je rekao da je „Višegradska kuća“ pravi pogodak za Višegrad.

SRNA