Prijem za nastavnike sa Kosmeta

21.06.2019.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević organizovao je danas prijem za nastavnike koji borave u Višegradu u okviru projekta „Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske“.

„Projekat koji po drugi put opština Višegrad podržava izuzetan je projekat koji je podržala i Vlada Republike Srpske. Djeca su smještena kod porodica i imaju aktivnosti svaki dan“, rekao je Đurević.

On je izrazio očekivanje da će djeca ponijeti najljepše utiske iz Višegrada i Republike Srpske.

„Svi građani Višegrada su prihvatili djecu kao svoje najdraže, oni se tako osjećaju u našoj opštini i to je ono što Višegrad pokazuje prema svim dobronamjernim ljudima koji dolaze ovdje“, naveo je Đurević.

Učiteljica Aleksandra Živković iz Zvečana rekla je da su djeca zadovoljna i da će ponijeti sa sobom mnogo lijepih uspomena.

„Deca su se združila sa prijateljima i mislim da će rastanak biti emotivan. Domaćini su bili na visini zadatka, porodice su divne, tako da smo oduševljeni“, istakla je Živkovićeva.

Djeca sa Kosova i Metohije borave u Višegradu do nedjelje, 23. juna.

SRNA