Planinarska šetnja za djecu sa Kosmeta

18.06.2019.

Grupa od pedesetak djece sa Kosova i Metohije koji borave u Višegradu učestvovali su danas u planinarskoj šetnji koju je organizovalo Planinarsko društvo „Stolac“ iz ove opštine.

Član ovog društva Vidoje Milošević rekao je da su obišli hladnjak na Bikavcu i djecu podsjetili na pjesnika Dragišu Nedovića i njegovu pjesmu „U lijepom starom gradu Višegradu“.

„Obišli smo brdo Grad, gdje se nalazi krst koji je podignut u čast ruskim dobrovoljcima koji su bili ovdje za vrijeme proteklog odbrambeno-otadžbinskog rata. Na Gradu smo im pokazali gdje je bila austrougarska karaula i pričali smo im o srednjovjekovnom gradu Dobrunu“, naveo je Milošević.

Nastavnik Osnovne škole „Banović Strahinja“ iz Zvečana Nenad Stolić rekao je da su utisci pozitivni, kako kod nastavnika, tako i kod djece.

„Djeca su prezadovoljna, počevši od dočeka u nedjelju u Andrićgradu, te gostoprimstvom porodica u koje su primljeni, kao i gostoprimstvom Višegrađana“, naveo je Stolić.

Mališani sa Kosmeta borave u Višegradu u okviru projekta „Spojimo djecu sa Kosova i Metohije i Republike Srpske“.

SRNA