Nova oprema za emitovanje programa

07.06.2019.

Radio Višegrad dobio je novu opremu za emitovanje programa, a 10.000 KM obezbijedila je opština Višegrad.

Direktor ovog medijskog preduzeća Ljubinka Vasiljević rekla je da je Radio dobio novi link, čime je poboljšan signal koji je sada stereo i u punom kapacitetu.

„Zahvaljujući podršci opštine i načelniku uspjeli smo da obnovimo opremu i kupimo sve što je od tehničkih stvari potrebno za emitovanje programa, a to su mikrofoni, mikseta, zvučnici, link i slušalice“, navela je Vasiljevićeva.

Vasiljevićeva je dodala da je novim linkom riješen dugogodišnji problem, te da se dobilo i na kvalitetu zvuka, ali i rada ove stanice.

„Poboljšani su svi uslovi za rad, a trudimo se da budemo informativni, objektivni i tačni – na korist svih slušalaca“, istakla je Vasiljevićeva.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da je saradnja opštine i Radija na visokom nivou.

„Programska šema ovog medija je mnogo bolja nego ranije, na zadovoljstvo svih slušalaca. Zahvaljujući novim tehnologijama, slušaoci širom svijeta mogu da čuju program radija“, rekao je Đurević.

Radio Višegrad emituje desetočasovni program, od 8.00 do 18.00 časova. Osnovan je 20. aprila 1992. godine.

SRNA