Prijem za članove Udruženja amputiraca

29.05.2019.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević organizovao je danas prijem za članove Udruženja amputiraca iz Istočnog Sarajeva koji su krenuli na hodočašće prema manastiru Hilandar na Svetoj Gori.

Đurević je rekao da je ovo veliki poduhvat ljudi koji imaju fizičke nedostatke, ali su se odlučili da naprave jedan tako hrabar gest.

„Ova osmorica hrabrih ljudi zaslužuju svaku pažnju, a opština Višegrad im je na neki način izašla u susret“, naveo je Đurević.

Srđan Jeremić iz Udruženja amputiraca Istočno Sarajevo istakao je kako im je ovo prvi put da pješače na Svetu Goru, a da su do sad išli četiri puta biciklima na Hilandar.

„U čast i slavu Boga i sjećanjem na poginule borce Vojske Republike Srpske, hodočastimo do manastira Hilandar. Put je dug oko 1.000 kilometara, trebaće nam oko 34 dana da stignemo tamo, a na Svetoj Gori ćemo provesti šest dana“, kazao je Jeremić.

Prema njegovim riječima, članovi Udruženja motiv u hodočašću nalaze u očuvanju i njegovanju tradicije odbrambeno otadžbinskog rata, kako bi na taj način odali ogromnu zahvalnost i čast saborcima koji su poginuli u ratu za Republiku Srpsku.

On je dodao da su u Višegrad stigli sinoć i da je ih ugostio Bato Antić.

Članovi Udruženja amputiraca krenuli su na hodočašće prije četiri dana ispred crkve Sokolice na Ravnoj Romaniji.