Počelo oslikavanje oltara u Hramu Svetog cara Lazara

28.05.2019.

U Hramu Svetog cara Lazara i kosovskih mučenika u Andrićgradu ovih dana počinje oslikavanje oltara na 100 metara kvadratnih, rekao je sveštenik Dragan Vukotić.

„Oslikavanje oltara radiće Pero Vujović i Mladen Živanović iz Beograda, koji su radili i ikonopisanje ikonostasa u Hramu. Oslikavanje će započeti sa oltarskim dijelom crkve, a do Vidovdana će biti završeno prvih 100 metara kvadratnih“, naveo je Vukotić.

Vukotić je rekao da je površina Hrama 2.000 metara kvadratnih i da će biti potrebno oko dvije godine da oslikavanje bude završeno.

„Do Vidovdana ćemo uraditi temelje za zvonik, koji će biti visok 25 metara i dominirati Andrićgradom. Sredstva za izgradnju temelja obezbijediće opština Višegrad“, kaže Vukotić.

Na Vidovdan 2013. godine tadašnji vladika zahumsko-hercegovački Grigorije sa sveštenstvom je služio prvu liturgiju u Hramu i osveštao temelje.

SRNA