Obilježen Dan Vojske Republike Srpske

12.05.2019.

Polaganjem vijenaca na centralni spomenik braniocima Republike Srpske, u Višegradu je danas obilježen 12. maj – Dan Vojske Republike Srpske.

Predsjednik Skupštine Boračke organizacije Višegrad Aleksandar Savić rekao je da je Vojska Republike Srpske stvorila Srpsku za koju je živote dalo više od 20.000 boraca.

„Dugujemo veliku zahvalnost svim borcima. Nadam se da će djeca znati da cijene ono što su oni uradili i da će Republika Srpska imati čvrste temelje da dugo postoji“, rekao je Savić.

Član porodice poginulog borca Koviljka Motika kaže da su se danas okupili kako bi se poklonili žrtavama koji su učestvovale u odbrani i stvaranju Republike Srpske.

„Treba da se prisjetimo boraca, jer su oni ugradili svoje živote u stvaranje Republike Srpske i ne smijemo ih zaboraviti. Ne smijemo zaboraviti ni njihove porodice, ni njihovu djecu, jer dok postoji sjećanje na njih, postojaće i Republika Srpska“, navela je Motika.

SRNA