Mještani očistili kompleks oko Spomen kosturnice Trševine

07.05.2019.

U organizaciji Mjesne zajednice Prelovo i mještana Prelova očišćen je kompleks oko Spomen kosturnice Trševine.

Odbornik Lazo Čarkić rekao je da će u drugoj fazi uz pomoć Opštine Višegrad biti obnovljene klupe u okviru komleksa i da će se sanirati oštećena ograda.

On je dodao da će se izvršiti sanitarna siječa zaraženih stabala i da će se na njihovo mjesto zasaditi zdrave mlade sadnice četinara.

Predsjednik Mjesne zajednice Prelovo Boban Karganović rekao je da je dogovoreno da u narednom periodu mjesna zajednica vodi brigu i održava pomenuti spomen kompleks poginulim borcima iz Drugog svjetskog rata.

Vlasnik STR „Borac“ Mirko Vujičić koji je učestvovao u akciji obećao je pomoć u materijalu pri saniranju oštećenja.