U toku izgradnja stanova za socijalne kategorije

22.04.2019.

U Višegradu je u toku izgradnja zgrade sa 40 stanova, vrijedne više od dva miliona KM, za socijalne kategorije stanovništva u okviru programa stambenog zbrinjavanja.

Načelnik opštinskog Odjeljenja za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove Aleksandar Đukanović rekao je Srni da pravo na smještaj imaju, prije svega, lica iz kolektivnog i alternativnog smještaja.

„Realizacijom projekta izgradnje stambene zgrade za socijalne kategorije stanovništva, koji se sprovodi uz pomoć Ministarstva za izbjegla i raseljena lica Srpske, biće zatvoren dio kolektivnog centra u naselju Nezuci“, dodao je Đukanović.

On je naveo da će stanovi biti kompletno opremljeni, te da je jedan broj korisnika već odabran.

„Stanovi će biti dodjeljivani na neodređeno vrijeme i nisu namijenjeni za otkup“, naglasio je Đukanović.

Donatorska sredstva za izgradnju ovog stambenog objekta obezbijedilo je Ministarstvo za izbjegla i raseljena lica Republike Srpske u saradnji sa Ministarstvom za ljudska prava i izbjeglice BiH i Fondom za povratak, dok je opština Višegrad obezbijedila zemljište, projektnu dokumentaciju, neophodne dozvole i priključke na infrastrukturu.

Izvođač radova je firma „Jokić invest“ iz Zvornika, a završetak se očekuje krajem ove ili početkom naredne godine.

SRNA