Most Mehmed paše Sokolovića na jedan sat bez svjetla

30.03.2019.

Višegrad će se večeras priključiti akciji „Sat za planetu Zemlju“ gašenjem rasvjete na mostu Mehmed paše Sokolovića da bi ukazao na nephodnost borbe protiv klimatskih promjena.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da je ovo drugi put da se Višegrad priključuje svjetskoj akciji da bi ukazao na potrebu da svi treba da više brinu o životnoj sredini.

„Jedan sat koji provedemo u mraku trebalo bi da posluži kao opomena da moramo osigurati budućnost planete“, naglasio je Đurević.

Svjetla na mostu Mehmed paše Sokolovića biće ugašena u periodu od 20.30 do 21.30 časova.

Akciju organizuje Svjetski fond za prirodu, a održava se svake posljednje subote u martu.

„Sat za planetu Zemlju“ je globalna ekološka inicijativa koja je počela u Sidneju 2007. godine i do danas je uključila stotine miliona ljudi u više od 180 zemalja svijeta, te je kao takva ušla u istoriju kao najveća globalna volonterska akcija ikad organizovana.

Ovogodišnji moto akcije je „Skini se s plastike, navuci se na prirodu“.

SRNA