Načelnik Đurević prisustvovao obilježavanju 23 godine od egzodusa Srba

16.03.2019.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević prisustvovao je danas obilježavanju 23 godine od egzodusa 120.000 sarajevskih Srba.

Na Vojničko spomen – groblje „Mali Zejtinlik“, gdje je sahranjeno oko 1000 boraca, vijence je položila delegacija opštine sa načelnikom Mladenom Đurevićem.

Vijence su položili i  izaslanik predsjednika Republike Srpske Miladin Dragičević, delegacija Narodne skupštine Republike Srpske, izaslanik predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Milorada Dodika Boško Tomić, ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Duško Milunović.

Vijence su položili i  delegacije Republičke organizacije porodica poginulih boraca i nestalih civila, Saveza organizacija i udruženja ratnih vojnih invalida Srpske, Saveza logoraša i Udruženja „Veterani Republike Srpske“, gradonačelnik Grada Istočno Sarajevo Nenad Vuković i načelnici opština, predsjednik Boračke organizacije RS Milomir Savčić i predstavnici regionalnih i opštinskih boračkih organizacija, Udruženja žena žrtava rata, delegacija Trećeg pješadijskog Republika Srpska puka Oružanih snaga BiH, predstavnici Udruženja građana „Prijatelji Ilijaša“ i ostale visoke zvanice.

Vojničko spomen-groblje formirano je u februaru 1996. godine nakon potpisivanja Dejtona da bi izbjegli Srbi iz Sarajeva mogli sahraniti posmrtne ostake članova svojih porodica.