Učenici upoznati o opasnostima narkomanije

26.12.2018.

Učenici Osnovne škole „Vuk Karadžić“ u Višegradu danas su na predavanju u organizaciji opštinskog Crvenog krsta upoznati o svim opasnostima koje nose narkomanija, rekao je sekretar opštinske organizacije Crvenog krsta Duško Samardžić.

Samardžić je naglasio da je preventivno djelovanje osnov borbe protiv bolesti zavisnosti.

Psiholog Gorica Tomić, koja je održala predavanje, istakla je da je neophodno ukazati na negativne posljedice korištenja bilo koje psihoaktivne supstance.

„Poseban akcenat stavljamo na borbu protiv narkomanije, s obzirom na činjenicu da je Višegrad mala opština koja je visoko pozicionirana po broju registrovanih zavisnika i smrtnih slučajeva koje smo imali u prethodnom periodu zbog uživanja droge“, navela je Tomićeva.

Decembar se u svijetu obilježava kao mjesec borbe protiv narkomanije.

SRNA