Povodom Dana Republike nagrađena Nastasija Puhalo

23.12.2018.

Učenica četvrtog razreda višegradske Gimnazije Nastasija Puhalo osvojila je drugo mjesto na konkursu za najbolji likovni rad koji su povodom Dana Republike Srpske organizovalo Ministarstvo prosvjete i kulture i Pedagoški zavod.

Puhalo je rekla da su na slici Ćuprija koja predstavlja snagu i izdrižljivost, Hercegovačka Gračanica koja predstavlja vjeru, vojnik koji predstavlja hrabrost i borbu, čovjek sa guslama koji predstavlja nasljeđe, a da se u centru svega toga nalazi drvo koje predstavlja život.

„Željela sam da ovim radom pošaljem poruku vjere, nade i ljubavi“, istakla je Puhalo.

Ona je naglasila da je povodom nagrade pozvana na svečani prijem 27. decembra kod predsjednika Republike Srpske Željke Cvijanović u Palatu Republike.

Direktor Srednje škole „Ivo Andrić“ Divna Vasić rekla je da svake godine učestvuju i da ova nagrada za školu znači mnogo, te da će im opština omogućiti prisustvo na prijemu kod predsjednika Republike.

Među deset pohvaljenih radova je i rad učenika drugog razreda Gimnazije Sergeja Đurića.

Na konkurs za najbolji likovni rad učenika srednjih škola pristiglo je 536 učeničkih radova iz 32 škole.

SRNA