Sportisti prodefilovali ulicama

15.09.2018.

Višegradski sportisti i treneri, njih 400, prodefilovali su danas od Sportske dvorane, kroz Ulicu kralja Petra Prvog do Andrićgrada.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da ova opština podržava sport i mladost, podsjetivši da je u ovoj godini iz budžeta izdvojeno 250.000 KM za sportske klubove i isto toliko za Sportsku dvoranu.

„Mladi ljudi su naše najveće bogatstvo. Opština će nastaviti da ulaže u sport i omladinu“, istakao je Đurević i dodao da je za sljedeću godinu planirano održavanje sportskih igara u Višegradu.

Šef Kluba Srba u Vijeću naroda Republike Srpske Pero Petrović rekao je da je Višegrad pokazao da je turističko, kulturno i sportsko mjesto.

„Ovaj defile potvrđuje da ćemo u omladinu i dalje ulagati i da će u Višegradu biti organizovano sportsko takmičenje mladih“, istakao je Petrović.

Predsjednik Fudbalskog kluba „Drina“ iz Višegrada Nikola Pavlović rekao je da je opština Višegrad jedan od najvećih sponzora sporta u cijeloj regiji.

SRNA