Obilježavanje Nedjelje borbe protiv tuberkuloze

15.09.2018.

Opštinska organizacija Crveni krst Višegrad će različitim aktivnostima obilježiti Nedjelju borbe protiv tuberkuloze, koja se obilježava od danas do 21. septembra.

Sekretar višegradske Opštinske organizacije Crvenog krsta Duško Samardžić rekao je da će tim povodom ljekari specijalisti održati predavanje učenicima Srednje škole „Ivo Andrić“ o tome kako se liječi tuberkuloza.

„Aktivisti Crvenog krsta će u toku Nedjelje borbe protiv tuberkuloze obići sve oboljele od ove bolesti i uručiti im humanitarne paket, a volonteri će prodavati markice. Sav prihod će biti usmjeren na pomoć oboljelim od tuberkuloze“, dodao je Samardžić.

On je istakao da je, zahvaljujući preventivnim aktivnostima u poslednje tri godine na području Republike Srpske zabilježen blagi trend opadanja ove zarazne bolesti, te da je u Višegradu u ovoj godini otkriveno pet novih slučajeva oboljelih od tuberkuloze.

Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije, svake godine bitku sa tuberkulozom izgubi oko osam miliona ljudi.

SRNA