Akcija „Vozači škola je za nas – oprez je za vas“

05.09.2018.

Auto-moto društvo „Višegrad“ u saradnji sa Policijskom stanicom iz ove opštine organizovalo je akciju „Vozači škola je za nas – oprez je za vas“ povodom početka školske godine.

Sekretar Auto-moto društva Radovan Lipovac rekao je da je cilj akcije bezbjednost školske djece na putu od škole do kuće i od kuće do škole, te da su djeci u obdaništu i školi, ali i vozačima podijeljeni flajeri o tome kako se bezbjedno kretati na ulici.

„Na svim raskrsnicama u blizini osnovne i srednje škole pojačana je kontrola saobraćaja na pješačkim prelazima. Osim toga, realizujemo akcije i u osnovnoj školi“, naveo je Lipovac.

On je dodao da će u septembru biti organizovano predavanje za učenike od prvog do petog razreda kako da se kreću na putu od kuće do škole.

Lipovac je napomenuo da je prošle godine u Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“ formirana školska saobraćajna patrola koja se sastoji od četiri učenika.

(SRNA)