Upriličen prijem za učesnike folklora

17.08.2018.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević upriličio je danas prijem za predstavnike folklornih društava iz Rusije, Kine, Poljske, Slovenije, Bugarske, Kolumbije i BiH koji učestvuju na festivalu folklora „Licidersko srce“ u Višegradu.

On je istakao da je ovo značajna manifestacija za Višegrad, kojom se promoviše mladost i ljepota.

„Ove godine imamo učesnike iz više različitih zemalja i ovo je izuzetno i za turističku ponudu našeg grada“, rekao je Đurević.

Predsjednik organizacionog odbora festivala „Licidersko srce“ Gordana Paunović rekla je da festival dolazi u Višegrad već šesti put i istakla da su zadovoljni jer učesnici iz ovog grada nose lijepe utiske.

„Festival okuplja veliki broj učesnika, a različitost kulture i tradicije na jednom mjestu je pravo bogatstvo“, dodala je Paunovićeva.

Na Trgu Nikole Tesle u Andrićgradu u toku je festivalski koncert koji je okupio oko 300 učesnika.

U okviru manifestacije, danas je na Trgu palih boraca u Višegradu održana folklorna radionica na kojoj su učesnici festivala razmijenili iskustva i učili korake jedni od drugih.

SRNA