Počela rekonstrukcija Osnovne škole „Vuk Karadžić“

10.08.2018.

U Višegradu je počela rekonstrukcija zgrade Osnovne škole „Vuk Karadžić“, za čiju obnovu je Ambasada Japana izdvojila oko 150.000 KM.

Direktor Osnovne škole Momir Radojčić rekao je Srni da će biti izmijenjena stolarija i da će radovi obuhvatiti fasadu i grijanje u dvije fiskulturne sale.

„Za našu školu ovo mnogo znači i obnova će olakšati rad učenicima i nastavnicima“, istakao je Radojčić.

On je dodao da obnovu škole pomaže i opština Višegrad koja izdvaja sredstva za sanaciju, ali i vannastavne aktivnosti za učenike.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da opština pomaže rad škole, a sve s ciljem da se učenicima i nastavnicima olakša rad.

„Naš cilj je da zadržimo mlade, da im pomognemo u njihovom školovanju i to i činimo“, istakao je Đurević.

Izvođač radova je preduzeće „Tehnogradnja“ iz Foče, a planirani rok za završetak radova je sredina septembra.

SRNA