U subotu projekcija dokumentarnog filma „Spomenko na vječnoj straži“

06.12.2016.

thumbnail_spomenko-visegradU bioskopu „Doli Bel“ u Andrićgradu, u subotu 10. decembra biće održana projekcija dokumentarnog filma „Spomenko na vječnoj straži“, autora Mila Savića,u organizaciji opštine Višegrad.

Film je posvećen najmlađem odlikovanom borcu Vojske Republike Srpske Spomenku Gostiću koji je 1993. godine poginuo braneći svoj narod i selo na planini Ozren.

Načelnik opštine Mladen Đurević rekao je da je cilj održavanja ove projekcije filma da se najmlađem odlikovanom srpskom borcu dodijeli ulica u Višegradu.

„Film je namijenjen svim sugrađanima,a posebno odbornicima skupštne opštine Višegrad, koji će na narednoj sjednici, koja je zakazana za 12. decembar predložiti naziv ulice po dječaku Gostiću“, istakao je Đurević.

Projekcija ovog dokumentarnog filma biće održana u 18.00 časova, a ulaz je slobodan.

SRNA