Prikupljeno 60 doza krvi

22.06.2018.

U akciji dobrovoljnog davanja krvi, koju je danas organizovao Aktiv dobrovoljnih davalaca preduzeća „Hidroelektrane na Drini“ Višegrad, prikupljeno je 60 doza dragocjene tečnosti.

„U ovoj akciji učestvuju radnici preduzeća i naši gosti iz Mrkonjić Grada, Banjaluke, Gacka, te Plužina, Užica i Kraljeva u Srbiji“, rekao je predsjednik Aktiva Miroslav Marjanović.

Marjanović je dodao da je akcija organizovana povodom Svjetskog dana darivanja krvi, te je zahvalio upravi preduzeća od kojih ovaj Aktiv ima punu podršku.

Član Aktiva dobrovoljnih davalaca preduzeća „Hidroelektrane na Drini“ Višegrad Zorica Matić rekla je da je krv dala 13 puta. „Zadovoljstvo mi je da pomognem onima kojima je pomoć potrebna“, naglasila je Matićeva.

Predsjednik Udruženja dobrovoljnih davalaca krvi iz Gacka Miroslav Vuković zahvalio je na dobroj organizaciji, te istakao da mu je drago da dođe i daruje dragocjenu tečnost.

Aktiv dobrovoljnih davalaca preduzeća „Hidroelektrane na Drini“ Višegrad ima 61 člana.

SRNA