Zbrinuto 14 pasa lutalica

02.12.2016.

psi-lutalice

U  akciji hvatanja i zbrinjavanja pasa lutalica koja je održana na više lokacija u užem dijelu grada zbrinuto je 14 pasa.

Ovu akciju je sprovela  Komunalna policija  Opštine Višegrad i radnici JKP ,,Glog“ iz Istočnog Starog Grada.

Prema riječima komunalnog policajca Dragana Mojevića, akcija je bila vrlo uspješna.

,,Danas smo u zajedničkoj akciji hvatanja pasa lutalica uhvatili 14 pasa širom grada, a posebnu pažnju smo posvetili  području oko OŠ ,,Vuk Karadžić“ i užeg centra grada“, rekao je Mojević.

On je dodao da će se ovakve akcije sprovoditi i u narednom periodu kada se za njih ukaže potreba kao i da Opština Višegrad izdvaja značajna sredstva kako bi problem pasa lutalica riješila na način predviđen zakonom i zaštitila svoje sugrađane.

U zajedničkim  akcijama Komunalne policije i preduzeća ,,Glog“ uhvaćeno je preko stotinu pasa lutalica koji su zbrinuti u azilu za nezbrinute pse u Istočnom Starom Gradu.