Sutra počinje obilježavanje 26 godina Višegradske brigade

08.05.2018.

Obilaskom svih spomen-obilježja na području opštine Višegrad sutra će početi obilježavanje 26 godina od formiranja Druge podrinjske lake pješadijske brigade kroz koju je u proteklom ratu prošlo više od 1.700 boraca, poginulo njih 144, a ranjeno oko 200.

Predsjednik Predsjedništva Boračke organizacije Višegrad Milisav Vasić rekao je da će predstavnici Boračke organizacije sutra posjetiti Spomen-obilježja u Rujištima i u Blacama.

Vasić je naveo da će centralno obilježavanje 26 godina od formiranja Višegradske brigade biti održano 19. maja.

Prema njegovim riječima, tog dana će članovi Boračke organizacije, porodice poginulih boraca, ratni vojni invalidi i opštinsko rukovodstvo u 11.30 časova posjetiti Vojničko groblje na Megdanu, nakon čega će u Spomen-sobi Boračke organizacije biti služen parastos za poginule borce.

U 12.00 časova ispred Centralnog spomenika braniocima Republike Srpske na Trgu palih boraca u Višegradu biće služen pomen svim poginulim borcima Vojske Republike Srpske, a potom položeno cvijeće.

SRNA