Od danas preuzimanje regresiranog dizela

04.04.2018.

Višegradski poljoprivrednici od danas mogu da preuzmu regresirano dizel gorivo čija je cijena za 0,60 KM niža od tržišne, saopšteno je iz Opštinske uprave Višegrad.

Uslov za preuzimanje regresiranog goriva je da su poljoprivredna gazdinstva registrovana u APIF-u /Agencija za posredničke, informatičke i finansijske usluge/, čime ostvaruju pravo na 100 litara regresiranog goriva po hektaru za njivu, vrt, voćnjak i vinograd i do 30 litara po hektaru za livade.

Ovo pravo na teritoriji opštine Višegrad ima 191 poljoprivredno gazdinstvo, a poljoprivredna gazdinstva koja nisu do danas izvršila registraciju u APIF-u imaju rok do 15. maja da to učine i steknu pravo na regresirano gorivo.

Potvrde za preuzimanje dizel goriva izdaju se u Stručnoj službi za poljoprivredu Opštinske uprave Višegrad, a distributer regresiranog goriva je benzinska pumpa „Nestro“.

Posljednji rok za preuzimanje dizel goriva je 15. novembar.

SRNA