Donirane vrijedne knjige Narodnoj biblioteci „Ivo Andrić“

28.11.2017.

Braća Žarko i Danko Pušičić, vlasnici preduzeća „Zlatar šped“ iz Višegrada donirali su oko 30 knjiga Narodnoj biblioteci „Ivo Andrić“ u Višegradu.

Vlasnik preduzeća Danko Pušičić rekao je da želi da pomogne lokalnom stanovništvu, a prije svega čitaocima, da se upoznaju sa novim izdanjima različitih knjiga.

„Siguran sam da će novi naslovi, koje smo obezbjedili, učiniti da sugrađani kvalitetno ispune svoje slobodne vrijeme i da uživaju u knjigama“, istakao je Pušičić.

On je dodao da njegov brat Žarko i on imaju 11 djece i da je njihov zajednički cilj da posebno mladim sugrađanima ukažu na značaj čitanja.

Direktor biblioteke Bojan Pecikoza rekao je da će knjige značiti mnogo za čitaoce i za biblioteku.

„Radi se o novim, aktelnim naslovima, koje do sada nismo imali“, kazao je Pecikoza.

On je zahvalio i istakao da svaka donacija mnogo znači, kako bi izašli u susret čitaocima.