Lokalni tim Asocijacije mladih uređuje školsko dvorište

07.11.2017.

Lokalni tim Asocijacije mladih Višegrad, čiji su članovi učenici Srednje škole „Ivo Andrić“, pokrenuo je niz aktivnosti, a za danas je predviđeno uređenje školskog dvorišta.

Član ove organizacije Nikola Guzina rekao je novinarima da su članovi Asocijacije bili u posjeti odjeljenju učenika sa posebnim potrebama u Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“, a trenutno su aktivni na uređenju dvorišta Srednje škole „Ivo Andrić“.

„Danas smo farbali prozore u našoj školi kako bi učinili da izgleda ljepše“, dodao je Guzina.

On je istakao da ova organizacija radi isključivo na volonterskoj osnovi, a da u narednom periodu imaju u planu da se za pomoć obrate lokalnoj upravi kako bi obezbijedili sredstva za dalji rad.

Guzina je napomenuo da je ogranak Asocijacije mladih Višegrad formiran prije nekoliko dana, a da su na ideju došli nakon pohađanja trodnevnog seminara koji je održan u Višegradu u organizaciji fondacije „Šuler helfen leben“ iz Sarajeva.

Lokalni tim Asocijacije mladih u Višegradu trenutno broji oko 15 članova.

SRNA