U subotu šetnja za ozdravljenje

27.09.2017.

U subotu, 7.  oktobra će biti održana 10. po redu humanitarna manifestacija pod nazivom – Trka za ozdravljenje -, na Vilsonovom šetalištu u Sarajevu, na kojoj će učešće uzeti i članovi udruženja ASKA iz Višegrada, te građani koji su se prethodno registrovali za odlazak u Sarajevo.

„Cilj je podizanje svijesti o karcinomu dojke u našoj državi  i promovisanju ranog otkrivanja ove bolesti“, kaže predsjednica ASKE Svetlana Novaković, te dodaje da u šetnji zdravlja učestvuju građani iz preko 40 gradova BiH.

Prikupljena sredstva će, kao i do sada, biti utrošena za besplatne mamografske preglede, zatim za nabavku paketa prve pomoći za operisane žene i za kupovinu neophodnih  lijekova.

„Prevoz do Sarajeva iz Višegrada je obezbijedilo preduzeće „HE na Drini“ a  humanitarni paketi koji budu namijenjeni Udurženju Aska iz Višegrada,  biće ustupljeni Domu zdravlja Višegrad  za pomoć ženama oboljelim od karcinoma dojke“, kazala je Novakovićeva.

Radio Višegrad