Počela akcija čišćenja grada

19.09.2017.

Na području opštine Višegrad, od graničnog prelaza Vardište do centra grada, obalom rijeke Drine od Mosta Mehmed-paše Sokolovića do Andrićgrada, te na prostoru do Višegradske banje, na inicijativu opštine je počelo uređenje grada.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je Srni da se velika pažnja posvećuje uređenju grada, kako bi stanovnici živjeli u čistoj sredini, a, ujedno, primjerom pokazali da otpad odlažu na mjesta namijenjena za to.

„Ova akcija, koju smo danas pokrenuli, a u kojoj učestvuje veliki broj naših sugrađana i radnika Komunalnog preduzeća iz Višegrada, pokazuje da brinemo o zaštiti životne sredine“, naveo je Đurević.

On je istakao da je potrebno održavati grad čistim tokom cijele godine, a ne samo kada se obilježava mjesec čistoće.

„Pozivamo škole, organizacije, ustanove i naše sugrađane da se uključe u akciju uređenja, kako bi dali doprinos da grad bude čist i uređen“, naglasio je Đurević.

SRNA