Veslači iz Njemačke na prijemu kod načelnika

27.08.2017.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević primio je veslače iz Njemačke veslačke federacije, koji tradicionalno veslaju Drinom do Starog Broda.

„Imali smo čast da ugostimo veslače u novoj Gradskoj kući i da ostvarimo novi vid saradnje, ali i da promovišemo ovaj sport“, rekao je Đurević.

On je istakao da se u Njemačkoj milion ljudi bavi ovim sportom, a kada bi samo mali dio njih došao, to bi za Višegrad bilo veoma dobro za dalji razvoj turizma.

„Vjerujem da ćemo ostvariti i drugu saradnju sa Njemačkom u narednom periodu“, dodao je Đurević.

Veslač Njemačke veslačke federacije Rajner Engelman rekao je da su rijeka Drina i priroda odlični, a ljudi u Višegradu izuzetni.

„Nastavićemo da dolazimo ovdje i veslaćemo narednih dana“, dodao je Engelman.

Predsjednik Veslačkog kluba „Jedrina“ iz Višegrada Nebojša Marković rekao je da opština izlazi u susret ovom klubu. „Veslačka regata će biti održana 23. i 24. septembra, povodom slave opštine Višegrad, a iz Beograda očekujemo 10 klubova i oko 200 veslača da uveličaju tu manifestaciju“, istakao je Marković.

On je dodao da su opština Višegrad i Hidroelektrana Višegrad prepoznali veslački sport i dali mu podršku.

SRNA