Ugašen požar na deponiji

08.08.2017.

Požar koji se u večernjim satima proširio na deponiji u Višegradu ugašen je večeras, intervencijom Vatrogasne jedinice Višegrad, a na inicijativu načelnika opštine Višegrad.

„Problem deponije shvatili smo ozbiljno i na rješavanju ovog problema radi se intenzivno. U izradi su projekti sanacije deponije“, rekao je načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević.

On je istakao da je dogovorio sa vatrogascima gašenje požara i obilaženje deponije, kako ne bi dolazilo da dima koji najviše smeta stanovnicima naselja Dušče.

„Postoji volja da se problemi riješe, a koji postoje dugi niz godina u našem gradu. Planiramo da se postave kamere kako bi se snimilo da li ima žarišta ili neko namjerno pali deponiju. Nastavićemo da pratimo situaciju s obzirom na to da su napolju velike temperature“, dodao je Đurević i rekao da ne postoji opasnost da vatra zahvati najbliže kuće.