Posađeno sezonsko cvijeće u užem dijelu grada

28.04.2017.

Više od 2.000 sadnica sezonskog cvijeća zasađeno je danas u okviru opštinske akcije proljetnog uređenja grada.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da je cvijećem ukrašena glavna ulica Kralja Petra Prvog, zelene površine ispred zgrade opštine i Suda, Doma kulture, u Jondži, kao i u saksijama koje su postavljene na Rzavskom mostu.

On je dodao da je cvijeće posađeno i u saksijama koje su postavljene na Gradskoj kući u Andrićgradu.

„Ovo je potrebno kako bi naš grad izgledao ljepše, a građane pozivam da sačuvaju cvijeće koje je posađeno, a koje krasi naš grad“, istakao je Đurević.

On je podsjetio da je april mjesec čistoće, te da su očišćena naselja Garča, Crnča, Bikavac, a da će sutra biti čišćenje naselja Pionirska.

U sadnji cvijeća učestvovali su radnici iz rasadnika cvijeća, kao i radnici Komunalnog preduzeća „Komunalac“, koji su angažovani za održavanje zelenih površina i uređenja obala rijeka.