U subotu 17. Višegradska regata

02.07.2024.

Turistička organizacija Višegrad u subotu, 6. jula, organizuje 17. Višegradsku regatu, čiji je cilj promocija rijeke Drine i prirodnih ljepota koje je okružuju.

Vršilac dužnosti direktora Turističke organizacije Višegrad Branislav Andrić rekao je Srni da je start regate od višegradske ćuprije u 9.00 časova, a da se plovi do mjesta Stari Brod, 15 kilometara nizvodno od Višegrada.

On je naveo da je predviđeno da kod Muzeja u Starom Brodu bude položeno cvijeće, a nakon toga dolazak u kamp Stari Brod.

„U kampu će biti nastavljeno druženje uz sportske aktivnosti i zabavu uz tamburaški orkestar. Predviđeno je nadvlačenje konopca za muške ekipe, a za djevojke i djecu trčanje u vrećama, nošenje jajeta, skok udalj i mini-nadvlačenje konopca, uz prigodne nagrade za pobjednike“, istakao je Andrić.

Organizator manifestacije poziva sve zainteresovane vlasnike plovila da se pridruže, a prijave traju do četvrtka, 4. jula.

SRNA