Susreti malinara u prekograničnom regionu Drina – Tara

14.03.2017.

Predavanja za malinare „Susreti malinara u prekograničnom regionu Drina-Tara“ biće održano narednog vikenda, 18. i 19. marta, u Domu kulture u Višegradu, potvrđeno je Srni u Odjeljenju za privredu opštinske uprave.

Prvog dana predavanja, u subotu, 18. marta, u 10.00 časova planirano je otvaranje susreta i upoznavanje sa programom, kao i pozdravni govor načelnika opštine Mladena Đurevića.

Savjetovanje za malinare početnike će održati profesor Poljoprivrednog fakulteta iz Istočnog Sarajeva Mirko Kulina.

Istog dana biće održana panel-diskusija „Stanje i perspektive proizvodnje i prodaje malina u opštini Višegrad i u prekograničnom regionu Drina-Tara“ u hotelu „Andrićev konak“.

Na panel će biti pozvana preduzeća koja se obave otkupom maline, zadruge, udruženja i predstavnici opštine.

Drugog dana predavanja, 19. marta, biće održano savjetovanje za napredne malinare, na kojem će govoriti profesor Poljoprivrednog fakulteta u Sarajevu Adnan Maličević.

Organizator savjetovanja je opština Višegrad, koju podržava Stalna radna grupa za regionalni ruralni razvoj, uz finansijsku pomoć EU.

SRNA