Danas u Višegradu pokazno – taktička vježba

14.06.2024.

Ministarstvo unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske organizovaće danas u Višegradu pokazno-taktičku vježbu pod nazivom „Teroristički napad na štićenu ličnost“, kojoj će prisustvovati resorni ministar Siniša Karan i direktor Policije Srpske Siniša Kostrešević, saopšteno je iz MUP-a.

U pokaznoj vježbi, koju priprema i organizuje Centar za obuku, učestvovaće policijski službenici Uprave za obezbjeđenje ličnosti i objekata, pripadnici Specijalne anititerorističke jedinice sa Helikopterskom jedinicom i Ronilačkim timom, te pripadnici Policijske uprave Foča /Jedinica Žandarmerije Foča, policijske stanice Foča i Višegrad/.

Učestvovaće i predstavnici lokalne zajednice Višegrad – turistički brod Andrićgrada, Služba hitne pomoći, Vatrogasna jedinica i Odjeljenje civilne zaštite Višegrad.

Početak vježbe zakazan je u 12.00 časova na molu na rijeci Drini kod Andrićgrada, a nakon vježbe predviđene su izjave za novinare.