Služen pomen preminulim logorašima

13.06.2024.

U Hramu Svetog cara Lazara u Andrićgradu povodom obilježavanja Dana logoraša Republike Srpske – Spasovdana služen je pomen preminulim logorašima.

Pomenu su prisustvovali predsjednik Udruženja logoraša Republike Srpske Anđelko Nosović, predsjednik Regionalnog udruženja logoraša Republike Srpske Jankica Samouković i predstavnici udruženja iz Trebinja, Bileće, Gacka, Berkovića, Nevesinja, Dervente, Bratunca i Banjaluke.

Slijedi svečana skupština Saveza logoraša Srpske u Kulturnom centru „Ivo Andrić“, nakon čega je predviđen kulturno-umjetnički program i obraćanje zvaničnika sa početkom u 13.00 časova.

Polaganje ruža na centralno spomen-obilježje palim borcima i šetnja do mosta Mehmed-paše Sokolovića najavljena je za 13.40 časova.