Prijem za košarkaša Dalibora Ilića

11.06.2024.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević organizovao je danas prijem za Dalibora Ilića, košarkaša „Crvene zvezde“, koji je karijeru započeo u rodnom Višegradu.

Đurević i Ilić razgovarali su o periodu kada je, tada petnaestogodišnji Dalibor, iz višegradske „Varde“ prešao u „Igokeu“, a nakon šest godina prešao u „Crvenu zvezdu“.

Đurević je rekao da mu je zadovoljstvo razgovarati sa uspješnim mladim ljudima, koji vole svoje porijeklo i grad svog rođenja.

„Višegrad se ponosi uspješnim mladim ljudima, koji na najbolji način promovišu ovaj grad. Pokazali smo da smo grad sporta, koji je iznjedrio mnogo uspješnih imena i nastavićemo i dalje da ulažemo u razvoj sporta, kako bi djeca pronalazila uzore o sportu i sportistima“, istakao je Đurević.

Ilić je bio kapiten juniorske reprezentacije Srbije kada je osvojena zlatna medalja na Evropskom prvenstvu 2018. a u seniorskoj reprezentaciji Srbije debitovao je februara 2020. godine.

Novi uspjesi na terenu Dalibora Ilića nisu odaljili od Višegrada, naprotiv, on je najavio nove dolaske.

SRNA