Đurević posjetio sedmočlanu porodicu Škobić

30.05.2024.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević danas je tokom posjete sedmočlanoj porodici Škobić u Dobrunu istakao da je cilj opštine briga o natalitetu.

Porodica Škobić nedavno je dobila petu djevojčicu, a Đurević je rekao da ga raduje posjeta i obilazak višečlanih porodica.

„Djeca su naše najveće bogatstvo, bez njih nema budućnosti i srećan sam kad vidim da se ljudi odlučuju za velike porodice. Ovo je jedan lijep primjer dobrih ljudi, koji su bogati prije svega svojom djecom koja krase ne samo njihov dom, već i mjesto kojem pripadaju“, istakao je Đurević.

On je dodao da je cilj opštine Višegrad briga o natalitetu i da se radi na stimulisanju i podršci rađanja.

„U prethodnom periodu posjetili smo više višečlanih porodica, gdje smo nastojali da zaposlimo po jedno iz kuće i taj trend će biti nastavljen“, poručio je Đurević.

Majka petoro djece Marija Škobić rekla je da je srećna što ih je načelnik posjetio.

„Hvala na posjeti, nama to znači, da nismo sami, da imamo podršku u svemu što nam je potrebno“, istakla je Škobićeva.

Bračni par Škobić ima petoro djece i to Anu, Laru, Lenu, Irinu i Martu.

SRNA