Vatrogasci dobili novu uniformu

13.03.2017.

Načelnik Višegrada Mladen Đurević uručio je danas radne uniforme pripadnicima Vatrogasne jedinice u toj opštini i obećao da će uskoro biti dopremljeno i novo vatrogasno vozilo.

Đurević je naveo da je nabavljena oprema za sve vatrogasce, te istakao da će opština nastaviti da pomaže višegradskoj Vatrogasnoj jedinici, kojoj nedostaje mnogo toga.

On je dodao da će sa saradnicima nastaviti da obilazi sve javne ustanove u Višegradu, i opština će, u skladu sa mogućnostima, pomoći u rješavanju problema koje te ustanove imaju.

Starješina Vatrogasne jedinice Željko Milošević rekao je da su vatrogasci radne uniforme dobili nakon šest godina.

„Veoma smo zahvalni opštini koja je izašla u susret i nabavila uniforme“, naglasio je Milošević i dodao da je sa načelnikom Višegrada razgovarano i o drugim problemima, kao što su nadoknade za prekovremene sate.

Milošević je rekao da je u prošloj godini bilo oko 60 intervencija.

SRNA