Višegradski rukometaši ušli u Premijer Ligu BiH

20.05.2024.

Ekipa Rukometnog kluba „Višegrad HED“ osvojila je danas titulu prvaka Republike Srpske pobjedivši ekipu „Dervente“ i izborila je plasman za ulazak u Premijer ligu BiH.

Predsjednik Rukometnog kluba „Višegrad HED“ Čedomir Guzina rekao je da je ovom pobjedom ostvaren istorijski uspjeh.

On je zahvalio igračima i stručnom rukovodstvu koji su dali sve od sebe da podijele radost sa sugrađanima.

Trener kluba Željko Jaćimović rekao je da su osvajanje titule započeli još prije četiri godine, kada su ušli u Prvu ligu Republike Srpske.

On je naglasio da je ova titula svima nagrada za prethodni rad, upravi kluba, igračima, ali i treneru.

Višegradski rukometni klub osnovan je prije 22 godine, a titulu prvaka Republike Srpske osvojio je u Derventi.

Sport je danas glavna tema u Višegradu gdje je upriličen Dan fudbala u organizaciji Fudbalskog kluba „Drina HE“.

Predsjednik Kluba Dejan Krsmanović rekao da je ovo idealna prilika kako bi se najmlađi sugrađani družili, trenirali i uživali.

„Glavni cilj je promocija sporta kao zdrave aktivnosti za djecu, kao i obilježavanje stogodišnjice FK `Drina HE`“, dodao je Krsmanović.

SRNA