U petak predavanje „Otkrijmo multiplu sklerozu zajedno“

13.05.2024.

U Kulturnom centru Višegrad u petak 17. maja biće održano predavanje pod nazivom „Otkrijmo multiplu sklerozu zajedno“ povodom Svjetskog dana borbe protiv multiple skleroze.

Na predavanju će govoriti neurolog Lidija Obradović Bursać, fizijatar Aleksandra Magazin Golijanin, ljekar psiholog Dara Janković, volonter udruženja Maja Krstić i oboljeli od multiple skleroze.

Ovo predavanje organizuje Udruženje multiple skleroze Sarajevsko – romanijske regije u sardanji sa Kulturnim centrom Višegrad, a počeće u 13.00 časova.

Svjetski dan multiple skleroze se obilježava širom svijeta da bi se pomoglo u rješavanju globalnog problema oboljelih, pravovremenim početkom liječenja odmah nakon dijagnostikovanja bolesti jer se ranim početkom liječenja ostvaruju najbolji rezultati za pacijente.