Đurević razgovarao o podršci opštine manastiru u Vardištu

13.02.2024.

Manastiri u višegradskom kraju su stub duhovnosti srpskog naroda, istakao je načelnik Višegrada Mladen Đurević koji je u Manastiru Vaznesenja Gospodnjeg u Vardištu sa monahinjama razgovarao o podršci opštine ovoj svetinji.

Đurević je rekao Srni da lokalna uprava ima obavezu da pruži podršku Manastiru u obnovi i novim projektima, što je veoma važno i za opstanak ljudi na ovim prostorima, ističući da su manastiri u višegradskom kraju stub duhovnosti srpskog naroda.

„Monahinje su ovaj prostor oplemenile svojim predanim radom i postojanjem, udahnule dušu i njihov rad je vidljiv, što je vrijedno pažnje i podrške“, istakao je Đurević.

On je naglasio da je uloga Crkva nemjerljiva za srpski narod, okupljanje, očuvanje jedinstva, predanje mlađim naraštajima o važnosti postojanja svetinja, ali i za razvoj duhovnog života.

„Naše svetinje u višegradskom kraju imaju dugu tradiciju postojanja i mi kroz budžet opštine, ali i na drugi način, nastojimo da im budemo podrška“, napomenuo je Đurević.

Monahinja Jefimija je istakla značaj posjete načelnika manastiru, te zahvalila za pomoć opštine u prethodnom periodu.

„Nama mnogo znači podrška, mnogo se uradilo, a mnogo toga treba i završiti“, rekla je mati Jefimija, koja je istakla da je Crkva mjesto okupljanja vjernika, kako iz Višegrada, tako i ljudi koji prolaze ovim krajem.

Manastirska Crkva Vaznesenja Gospodnjeg izgrađena je i osveštana 1996. godine, a od avgusta 2007. nastanjena je monahinjama.

SRNA