Treća etapa trke „Beograd-Banja Luka“ startuje iz Višegrada 21. aprila

31.01.2024.

Treća etapa Međunarodne biciklističke trke „Beograd- Banjaluka“ startovaće 21. aprila iz Višegrada, rekao je direktor Biciklističkog saveza Republike Srpske Vladimir Kuvalja nakon današnjeg sastanka sa načelnikom opštine Višegrad Mladenom Đurevićem.

Prema riječima Kuvalje, velika je čast što posljednja etapa maratona kreće iz Višegrada koji je atraktivna turistička destinacija prožeta bogatom istorijom i mnoštvom znamenitosti.

„Cilj trke je promocija svih prirodnih ljepota koje krase maršrutu od Zlatibora do Jahorine. Prva etapa trke će se voziti od Beograda do Bijeljine, zatim od Bijeljine do Doboja dok je posljednja rezervisana za područje od Višegrada do Jahorine, koja je ujedno i najzahtjevnija za sve takmičare“, naveo je Kuvalja.

On kaže da će tokom trke imati priliku da predstave ljepote zemlje na sva četiri kontinenta u skoro 60 zemalja svijeta.

Međunarodna biciklistička trka Beograd-Banjaluka biće održana od 18. do 21. aprila.

U ovogodišnjoj 18. trci, koja se održava pod sloganom „Srbija i Republika Srpska zajedno“, pored domaćih takmičara učestvuje 25 ekipa iz 30 država, a ovaj sportski događaj ljubitelji biciklizma mogu pratiti u 57 zemalja.

SRNA