Na Bogojavljene plivanje za Časni krst

11.01.2024.

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom na Bogojavljenje, 19. januara, služiće Svetu arhijerejsku liturgiju u Hramu Svetog cara Lazara u Andrićgradu, a potom će uslijediti plivanje za Časni krst na Drini kod višegradske ćuprije.

Protojerej Dragan Vukotić rekao je novinarima da ove godine ima veliki broj prijavljenih učesnika, posebno mlađih od 18 godina.

„Uslovi su ekstremni, ali će se članovi Spasilačkog kluba `Volf` pobrinuti da sve prođe bez problema“, naglasio je Vukotić.

On je napomenuo da posljednje dvije godine u Višegradu nije bilo bogojavljenskog plivanja zbog velikog vodostaja Drine.

Na Bogojavljenje se pliva 33 metra, što simbolizuje godine Hristovog života, a onom koji prvi stigne do Časnog krsta mitropolit Hrizostom i načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević uručiće nagrade koje su obezbijedili organizatori.

Organizatori obilježavanja Bogojavljenja su Srpska pravoslavna crkvena opština Višegrad, uz podršku opštine i preduzeća „Hidroelektrane na Drini“.

SRNA