Raspored bogosluženja tokom božićnih praznika

04.01.2024.

Na području opštine Višegrad u svim hramovima na Božić biće služene liturgije, rečeno je iz Crkvene opštine.

U crkvi Rođenja Presvete Bogorodice na Megdanu u subotu, 6. januara, na Badnji dan liturgija će biti služena u 9.00 časova, dok će večernja služba i nalaganje badnjaka biti u 17.00 časova.

Sveta liturgija na najradosniji hrišćanski praznik u crkvi na Megdanu biće služena u 5.00 časova. U ovom hramu drugog dana Božića, kao i 9. januara, na praznik Svetog Stefana, liturgije će biti služene u 9.00 časova.

U hramu Svetog cara Lazara u Andrićgradu liturgija na Badnji dan biće služena u 9.00 časova. Doček badnjaka biće u 18.45, a večernja služba i loženje badnjaka ispred crkve u 19.00 časova.

U crkvi u Andrićgradu biće služena ponoćna božićna liturgija, dok je večernja služba i lomljenje česnice zakazano na Božić u 18.00 časova.

Drugog i trećeg dana Božića, 8. i 9. januara, liturgije će biti služene od 9.00 časova.

SRNA